Учням 10 класу


Готуємось до уроків у 10 класі

Підручники для 10 класу Історія України, Всесвітня історія

  Тези – коротко сформульовані основні положення статті, лекції, повідомлення, доповіді. Це короткий письмовий виклад основних думок джерела без пояснень, ілюстрацій та посилань. У тезах переважають загальні положення.
1.      Уважно прочитайте текст, на основі якого треба скласти тези.
2.      Зясуйте значення незрозумілих вам слів і термінів.
3.      Починайте складати тези лише тоді, коли ви зясували зміст тексту загалом і його головну думку.
4.      Визначте у тексті основні положення, що є ланками логічного ланцюжка, за допомогою якого автор послідовно розкриває свою думку.
5.      Сформулюйте їх своїми словами ( це сприяє кращому розумінню тексту ) і запишіть.

Складання конспекту

  Конспектування – стислий письмовий виклад основного змісту тексту з виокремленням його найважливіших положень.
1.      Запишіть автора твору, його назву та вихідні дані.
2.      Перед тим як розпочати конспектування, необхідно ознайомитися з текстом загалом.
3.      Визначте у тексті логічно завершені частини й у кожній з них знайдіть основну думку. Дайте їм назву. На основі цього складіть план.
4.      Підготуйтеся до виконання завдання: поділіть сторінку зошиту на дві нерівні частини для запису плану ( зліва ) і конспекту ( справа ).
5.      Складіть конспект змісту кожної логічно завершеної частини тексту відповідно до плану, дотримуючись наступних умов.
5.1. Основний зміст тексту викладається стисло.
5.2. Провідні думки, аргументи, висновки сформулюйте детально.
5.3. Назви глав, розділів, параграфів наукової праці обовязково вказуються точно.
5.4. У конспекті використовуються цитати. Дотримуйтеся правил цитування: необхідну цитату беріть у лапки, в дужках зазначайте джерело і сторінку.
5.5. Намагайтеся робити записи своїми словами, оскільки це сприяє кращому розумінню тексту.
5.6. Основні положення конспекту вказуються напроти відповідних пунктів плану.
6.      Працюючи над конспектом, застосовуйте систему підкреслень, виділяйте найважливіше великими літерами, використовуйте умовні позначки. Вони допоможуть вам під час відповіді за конспектом.
7.      У лівій частині конспекту крім плану можна також виписувати незнайомі імена і терміни, які потребують пояснення, необхідні доповнення, стислі висновки для себе, паралелі з явищами сьогодення тощо.
8.      Перевірте виконану роботу. В разі необхідності виправте або уточніть пункти плану і зміст конспекту.
9.      У випадку, коли необхідно скласти конспект на основі кількох джерел, спочатку визначте, який твір буде основним. Для цього прочитайте джерела і визначте, якою мірою в них розкрито проблему, що цікавить вас. Потім поділіть сторінку зошита на дві частини: у лівій частині запишіть конспект основного твору, в правій зробіть доповнення до нього за основними джерелами.


Написання реферату

Реферат – доповідь на певну тему, заснована на огляді відповідних джерел. Реферат містить:-      
    -          аналіз теоретичного змісту питання;

-          самостійний аналіз фактів, подій, процесів, явищ, що відносяться до теоретичної частини реферату;

-          узагальнення і висновки до змісту реферату.

1.      Уважно розберіться, на яку тему слід підготувати реферат, і відповідно до цього визначте мету його написання.

2.      Продумайте, які питання і в якій послідовності вам необхідно висвітлити в ході роботи над рефератом. Це допоможе вам скласти план реферату.

3.      Визначте обсяг необхідної літератури з теми реферату і опрацюйте її.

3.1.  Читаючи відібрані статті та книжки, звертайте увагу на посилання авторів на джерела, оскільки вони можуть бути вам корисні у подальшій роботі над темою.

3.2.  Занотовуйте необхідне на окремих картках, зручних для подальшого опрацювання і систематизації матеріалу.

3.3.  Виписки, які ви робите, опрацьовуючи необхідну літературу, класифікуйте відповідно до плану реферату.

4.      Реферат пишеться за таким планом.

4.1. У вступі ви обґрунтовуєте важливість обраної теми. Акцентуєте увагу на тому, що і як будете описувати.

4.2. В основній частині розкривається зміст реферату.

4.3. У закінченні формулюються основні висновки, яких ви дійшли.

4.4. Наприкінці реферату подається список використаної літератури.

5. Оформлення реферату має відповідати загальноприйнятим нормам посилань на джерела і вимогам до бібліографії.


Створення презентації 

( за допомогою програми Power Point )

 1. Оберіть тему вашої творчої роботи або порадьтеся з вчителем.
2.  Складіть поетапний план роботи.
3.Опрацюйте джерела, які стосуються даної проблеми.(ВКАЖІТЬ У СПИСКУ ЛІТЕРАТУРИ)
4. Оберіть ту інформацію, яку ви перевірили на достовірність.
5. Оберіть питання, які найбільше сподобалися та розкрийте їх, використовуючи знайдену (перевірену) інформацію.
6. Підготуйте візуальні джерела, які ілюструватимуть знайдені факти, події, явища, діяльність історичних персон.
7. Зробіть власні висновки з приводу опрацьованої теми, висловіть ваше ставлення .
8. Перевірте якість мови (доступність, допущені помилки ...)
9. Попрацюйте з конструктором презентацій: 1 слайд - тема, хто виконав, розмістіть інформацію, візуальні джерела, останній слайд - посилання на джерела.
10. Оберіть дизайн вашої презентації (фон, анімації ...)



11. Перевірте виконану роботу, здайте на перевірку і отримайте найвищий бал!



ДОПИТЛИВИМ!

Незвичайна Україна

Соледарське озеро, Донецька область
Соледарське озеро, Донецька область
Маленьке озеро на місці соляної шахти є джерелом аномальних явищ. Перше з них - це температура води. У всіх водоймах світу температура знижується під час занурення - чим глибше, тим холодніше, але в озері все навпаки - у верхніх водах температура приблизно 20 градусів, а п'ятьма метрами нижче вона сягає 30-40 градусів. 
Друге аномальне явище - консистенція води. На глибині 4-5 метрів вода просто непрохідна для аквалангістів. Нагадує "рідке скло". Такий стан води можна спостерігати при переході з прісної води в солону (ефект галокліна). 
Але в цьому озерці немає прісної води. Нижній шар води настільки щільний, що дайвери, які пробували пірнути на дно, просто лягали на "рідке скло".
Коли найкраще вирушити в подорож: походити берегом озера можна в будь-який день. Не відіграє ролі й пора року. Але пірнати в озеро не рекомендують. Адже невідомо, які небезпеки таїть дивна консистенція води.

Громовище, Житомирська область

Громовище - невелика галявина неподалік села Купище. Відома тим, що під час гроз, немов магніт, притягує до себе блискавки. Через це галявина й одержала свою назву. Також можна побачити, як на галявині іноді виникає дивне світіння, а в небо піднімається промінь "прожектора". 
Ще це місце прикметне тим, що археологи розкопали тут руїни прадавньої споруди з монолітних кам'яних блоків, величезну бронзову статую, кам'яні плити з написами невідомою мовою. Навіть припускалося, що колись на цій території задовго Київської Русі існувала інша високорозвинена цивілізація.
Коли найкраще вирушити в подорож: місцеві жителі в принципі не рекомендують наближатися до галявини. Багато разів людей убивала блискавка, коли вони через необачність чи з якоїсь іншої причини опинялися на галявині. Жертви були навіть серед археологів. Вирушаючи в подорож, ви дієте на власний страх і ризик. 

Гора Демерджі, Крим

Гора Демерджі славиться містичною місцевістю - "Долиною привидів". Біля підніжжя в результаті потужних обвалів нагромадилось багато величезного каміння. Саме на ньому туристи часто бачать "блукаючі душі". Ті, кому довелося пройти по долині раннього літнього ранку, коли її заповнює легкий туман, стверджують, що особисто бачили духів прадавніх воїнів. 
Загадкова долина стала місцем паломництва людей, які мають екстрасенсорні здібності. Деякі з них говорять, що повинні відвідувати гору Демерджі, щоб наситити енергією, яку в певний час починають виливати кам'яні статуї.
Коли найкраще вирушити в подорож: якщо ви не боїтеся і прагнете зустріти примар - залишайтеся на горі з ночівлею. Саме раннього ранку примари залишають свої могили в пошуках "жертв". 

Гора Жевахова, Одеська область

Жевахова гора - місце загадкове й легендарне. Оккультисти тут проводять свої ритуали, уфологи шукають сліди інопланетян. 
Чим тільки не славиться ця гора поблизу міста Одеса. І примарами, що блукають на схилі, і чупакабрами, які нападають на селища. Але головна "визначна пам'ятка" гори - НЛО. 
Уже багато разів місцеві жителі спостерігали, як над горою кружляють невідомі літаючі апарати. Екстрасенси, які тут часті гості, повторюють, що Жевахова гора - маяк для НЛО. Є відомості про якесь потужне випромінення, джерело якого глибоко в надрах гори.
Коли найкраще вирушити в подорож: ніхто не може вгадати наступний приліт тарілок. Так що, вирушаючи на Жевахову гору, покладайтеся тільки на своє везіння. 

Озеро Берестувате, Кіровоградська область

Озеро Берестувате розташоване на території урочища Чорний ліс. Походження озера пов'язане з накопиченням талої води в льодовиковий і післяльодовиковий періоди. Загальна площа озера і болота, яке примикає до нього  - близько 16 гектарів.
У народі Берестувате носить титул "зачароване", а друга його назва  - "Чорне озеро". Уся поверхня озера всіяна лататтям, а в лісі можна знайти навіть реліктові рослини, що дивом дійшли до нас із давніх геологічних часів. Глибину Чорного озера дотепер нікому не вдалося виміряти. Що не пробували робити дослідники - ніяк не виходить. Місцеві жителі говорять, що воно бездонне.
Коли найкраще вирушити в подорож: болото й озеро з 1975 року є гідрологічним пам'ятником природи під назвою "Болото Чорний ліс" з охоронною площею в 2 гектари. Перед подорожжю до озера отримайте письмовий дозвіл.  

Лиса гора, Київська область

Лиса гора - наймістичніше місце Києва. Та й чого варта сама обстановка.  Є в цьому місці щось заворожливе, притягливе. Назва "Лиса" походить від прадавнього язичницького ритуалу проводити жертвопринесення на горі, попередньо очищеній від дерев - лисій.
Колись тут дислокувалася військова частина, але військових забрали звідти, оскільки з солдатами коїлися дивні речі. Солдатам, що стояли на пості, навіть видавали спеціальний папірець, у якому йшлося про те, що бояться тут нічого, це тільки гра уяви.
Коли гуляєш по Лисій горі, постійно присутнє почуття, що за вами хтось іде. Кажуть, що опівночі на Лису гору прилітають відьми, чорти, уся "нечиста" братія. 
Коли найкраще вирушити в подорож: якщо ви не з полохливих, вирушайте на Лису гору опівночі - екстремальні відчуття вам забезпечені.  





Комментариев нет:

Отправить комментарий